بيوگرافي استاد شهاب قاسمی مدرس دف

توسط

شهاب قاسمي

در تهران متولد شد و از سن ٤ سالگي نوازندگي دف را در محضر استاد خليفه كريم صفوتي و در سال ١٣٦٦ در محضر استاد خليفه آغه غوثي فرا گرفت . 

در سال ١٣٧٣ اولين اجراي خود را با گروه دف نوازان كردستان در تالار وحدت آغاز نمود و پس از آشنايي با گروه چكاوك ، كنسرتهاي متعددي را در سراسر كشور اجرا نمود و در همان دوران شروع به نواختن ساز سنتور، تار و سه تار نمود. 

در سال ١٣٧٦ با وجود سن كم اما تجربه زياد و توانايي نوازندگي قوي ، شروع به تدريس نمود و در همان سالها كنسرتهايي با گروه سرمستان، شور عشق، عشاق، مشتاق، تنبور نوازان سيمرغ ، محبوب و ني داوود به اجرا گذاشت . 

در سال ١٣٧٩ به گروه همايون به خوانندگي ايرج بسطامي پيوست كه حاصل آن كنسرتهاي متعددي در ايران و آلبوم تحرير خيال و گلپونه ها مي باشد . 

در سالهاي بعد نيز نوازندگي دف در آلبومهاي رسواي عشق و شاختايي را برعهده داشت و در سال ١٣٨٢ با داوود آزاد برنامه هاي متعددي را در كل ايران اجرا كرد . 

در سال ١٣٨٣ گروه دف نوازان درويش را تشكيل داد و در اين چند سال موفق با ساخت دف هشت زنگ و چهار زنگ شد. 

در سال ١٣٨٤ وارد دانشكده ي موسيقي شد و تحصيلات خود را در اين زمينه تا مدارج بالا ادامه داد. 

از كارهاي متعدد شهاب قاسمي ميتوان به كنسرت در همايش بزرگداشت مولانا ، كنسرت راز سماع ١ و ٢ ، كنسرت به مناسبت سال پيامبر اعظم ، هشتصد سال با مولوي ، كنسرت در تالار نژاد فلاح و تالار ارشاد كرج ، كنسرتهايي در تالار بزرگ كشور و تالار انديشه و…. نام برد . 

از سال ١٣٨٨ مشغول به تحصيل ، تحقيق و تمرين بود و در سال ١٣٩٠ آكادمي موسيقي ايران كه مجموعه اي فرهنگي و هنري مي باشد را افتتاح نمود و تا كنون بيش از ٩ كنسرت هنرجويي براي هنرجويان برتر نيز برگزار نموده است . 

در سال ٩٤ با استاد بهزاد فروهري نوازنده ي توانمند ساز نى كه بعد از ١٥ سال سكوت به روي صحنه آمدند كنسرت نواي ني را برگزار نمود.

و در كنسرتهاي متعدد با اركسترهاي بزرگ در تهران و كرج به نوازندگي پرداخت.

شهاب قاسمي در حال حاضر به تدريس دف مشغول بوده و همچنين سرپرستي گروه موسيقي دنگ دنگ ،مديريت آكادمي موسيقي ايران در كرج ، مديريت آموزشگاه موسيقي دنگ دنگ و مديريت مسئولي موسسه فرهنگي هنري دنگ دنگ كوبان  را نيز بر عهده ﺩﺍﺭﺩ .  .

 

برچسب ها :

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید