بيوگرافي استاد سعيد فهيمي مدرس ني،سلفژ ،آواز

توسط

سعید فهیمی

متولد ۱۳۵۷ در کرج.
فراگیری موسیقی را از سال ۱۳۷۳ با ساز نی در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی رادیو و تلویزیون شروع کرد. * در زمینه تکنیک نوازندگی ساز نی (دوره های مقدماتی و پیشرفته) و ردیف نوازی نزد اساتید: روح الله اسدی، استاد بهزاد فروهری، استاد محمد علی کیانی نژاد تلمذ نموده است. * تئوری موسیقی و سلفژ را نزد اساتید حمید رضا رضایی، کامبیز آرایی نژاد و استاد فرهاد فخرالدینی و دکتر مهدی شمس نیکنام فرا گرفته است. * از افتخارات وی کسب مقام اول و دوم تکنوازی نی در جشنواره های بین اللملی موسیقی فجر در سالهای ۱۳۷۸ و ۱۳۷۹ و کسب مقام تکنواز برتر در جشنواره سراسری سال ۱۳۸۸.
* همکاری با ارکسترهای مختلف از سال ۱۳۷۷ (ارکستر مرکز حفظ و اشاعه ی موسیقی سال ۱۳۷۷). همکاری با پرواز همای و گروه مستان، گروه همایون به خوانندگی زنده یاد ایرج بسطامی. گروه آوای همدل، گروه نهفت، گروه امید و … همکاری در اجرا و ضبط آثار با مرکز تولید موسیقی تلویزیون (ارکستر سمفونیک و گروه کر تلویزیون بعنوان خواننده و نوازنده نی از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳)
* اجرای کنسرتهای مختلف در داخل و خارج از کشور به همراه گروههای مختلف از جمله پرواز همای ( گروه مستان )
تور کنسرتهای داخلی: تهران و سرتاسر ایران.
تور کنسرتهای خارجی:
تاجیکستان، ازبکستان، امارات(دوبی)، ترکیه، کره جنوبی
استرالیا (ملبورن، سیدنی، بریزبین)
تور اروپا( ایتالیا، بلژیک، هلند، اتریش، آلمان، نروژ، انگلیس، بلغارستان، مجارستان، قبرس، چک، اسپانیا، سوئد، سوئیس و … ) لازم به ذکر است که ایشان بیش از ۳۰ سفر کنسرت خارجی در ۲۰ کشور دنیا اجرا کرده است.
همکاری با ارکستر وداع با خوانندگی حسام الدین سراج و … * وی موسس و سرپرست و آهنگساز گروه موسیقی مثنوی در سال ۱۳۸۹ بوده و کنسرتهای متعددی با گروهش در داخل و خارج از کشور (بلغارستان،کره جنوبی و جشنواره سراسری فجر ۱۳۸۹) داشته.
* نوازندگی در آلبومهای موسیقی : در شب گیسوان تو(با صدای پرواز همای ) حال آشفته (با صدای زنده یاد ایرج بسطامی )، سزاوار سکوت، دلهای شب،اشکار جویری، زخم جدایی۱ و ۲، تا نفس باقیست، سایه وار، ساکن جان، صد باغ تاک، به رنگ پرچم و … * سابقه ۲۰ سال تدریس و تحقیق موسیقی در آموزشگاههای برتر کشور

برچسب ها :

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید