بیوگرافی استاد حدیث جناتی مدرس قانون

توسط

حدیث جناتی

متولد ۱۳۶۲ تهران ، شمیران

در یازده سالگی با ورود به هنرستان موسیقی فراگیری ساز قانون را نزد استاد ملیحه سعیدی آغاز نمود.

وی در زمستان سال ۱۳۷۶ به موجب رای هیئت داوران لوح تقدیر جشنواره فصلی موسیقی جوان را با مقام اول در رشته نوازندگی قانون در گروه سنی “ب” کسب نمود و همچنین در جشنواره موسیقی بانوان در سال بعد دیپلم افتخار را از آنِ خود نمود.

در سال ۱۳۷۸ نیز از جشنواره موسیقی جوان لوح یادبود و در همان سال در پانزدهمین جشنواره موسیقی فجر لوح تقدیر  و تندیس جشنواره موسیقی را با مقام اول در گروه سنی “ج” کسب نمود.

او در سال ۱۳۷۹ در مجله جوانان امروز به عنوان جوان موفق معرفی شد و همچنین در سال ۱۳۸۰ با وی در رادیو فرهنگ مصاحبه گردید و قطعاتی را نواخت. 

جناتی در طی سال های مدیریت استاد ملیحه سعیدی در هنرستان موسیقی از محضر اساتیدی چون شادروان استاد فریدون ناصری و استاد محمد اسماعیلی و استاد شریف لطفی و … بهره برد. 

وی در طول تحصیل موسیقی در هنرستان، نواختن سازهای ویولن، پیانو و تمبک را نیز در کنار ساز تخصصی خود (قانون) فرا گرفت و در سال ۱۳۸۴ مدرک کارشناسی را از دانشگاه عالی موسیقی ( علمی- کاربردی ) دریافت کرد در سال ۱۳۸۸ تکنوازی قانون در دستگاه راست پنجگاه در آلبوم هزار گیسو را با قطعاتی از استاد فرامرز پایور و استاد حسین علیزاده اجرا نمود. 

وی با گروه های مختلف هنری همکاری داشته و قطعاتی چون “نخست گلبانگ مضرابی” و “سبکبال” را نیز در هنرستان به سرپرستی و آهنگسازی استاد حسین دهلوی اجرا نمود ، ضمنا او سابقه هشت سال تدریس در مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما را داراست.

 

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید